Budowa domu podczas zimy

budowa_domu_podczas_zimy.jpg

Większość specjalistów zaleca rozpoczęcie budowy w okresie wiosennym lub letnim. Niekiedy jednak istnieje konieczność kontynuowania budowy również zimą. W większości przypadków koszt budowy zimą znacznie wzrasta. Część strat można jednak częściowo ograniczyć.

Najtrudniejsze zadanie dotyczy przeważnie wykorzystania betonu. W szczególności dotyczy to przypadków, gdy temperatura zewnętrzna jest ujemna. W takiej sytuacji należy dodać specjalny preparat przeciwmrozowy. Powierzchnię, na którą nałożony jest beton trzeba także odpowiednio zabezpieczyć.

Najlepiej użyć w tym celu styropianu lub specjalnych mat. W przypadku niektórych elementów konstrukcji warto zaczekać na wyższe temperatury. W szczególności dotyczy to tych, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo całego obiektu. Równie problematyczne może okazać się tynkowanie lub murowanie.

Zazwyczaj zalecane jest, żeby wstrzymać się z tymi pracami aż do ocieplenia. Przestrzeganie tej zasady uchroni budującego przed koniecznością ponownego wykonania tej samej czynności.

najlepsze łazienkowe umywalki na zamówienie i na wymiar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *