Budowa domu podczas zimy

budowa_domu_podczas_zimy.jpg

Większość specjalistów zaleca rozpoczęcie budowy w okresie wiosennym lub letnim. Niekiedy jednak istnieje konieczność kontynuowania budowy również zimą. W większości przypadków koszt budowy zimą znacznie wzrasta. Część strat można jednak częściowo ograniczyć.

Najtrudniejsze zadanie dotyczy przeważnie wykorzystania betonu. W szczególności dotyczy to przypadków, gdy temperatura zewnętrzna jest ujemna. W takiej sytuacji należy dodać specjalny preparat przeciwmrozowy. Powierzchnię, na którą nałożony jest beton trzeba także odpowiednio zabezpieczyć.

Najlepiej użyć w tym celu styropianu lub specjalnych mat. W przypadku niektórych elementów konstrukcji warto zaczekać na wyższe temperatury. W szczególności dotyczy to tych, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo całego obiektu. Równie problematyczne może okazać się tynkowanie lub murowanie.

Zazwyczaj zalecane jest, żeby wstrzymać się z tymi pracami aż do ocieplenia. Przestrzeganie tej zasady uchroni budującego przed koniecznością ponownego wykonania tej samej czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *